top of page

יובל שרף

יובל שרף היא שחקנית ישראלית ודוגמנית מצליחה, עם רזומה של הופעות בטלוויזיה, בקולנוע ובתיאטרון בישראל ובחו"ל. לאחר שחוותה שני הריונות, תרמה להעלאת המודעות לנושאים המטרידים נשים בהריון.

יובל שרף – מתוך ויקיפדיה


חייה האישיים

יובל שרף נולדה ב-1985 באבן יהודה. את שירותה בצה"ל העבירה ביחידת ההסרטה בתל אביב, ובמהלך תקופה זו התגוררה עם סבתה ניצולת השואה במרכז תל אביב. שנים לאחר מכן סיפרה שהיה לה ולסבתה קשר מיוחד: "היא לימדה אותי מה זה אומץ ותמיד אמרה שיש או 'כן' או 'לא': ה'כן' יכול לשנות את החיים, 'לא' לכל היותר יכאב יום או יומיים", אמרה שרף, והדגישה שהיא פועלת כך עד היום.

כך למשל היא זוקפת לזכות שיטת הפעולה הזו את פגישתה עם מי שלימים הפך לבעלה: באוקטובר 2011 התחתנה שרף עם הזמר שלומי שבן, אותו הכירה בזכות הודעה שסימסה לו אחרי שצפתה בו בהופעה. כיום השניים הורים לשני בנים, נורי רפאל ולוקא ברוך.

הקריירה בעולם המשחק

שרף למדה משחק בבית הספר למשחק ניסן נתיב וסיימה ב-2008. עם זאת, כבר ב-2004 הפציעה על מסכי הטלוויזיה של צופי יס בדרמה הישראלית "חשיפה", שם גילמה עיתונאית. ב-2006 השתתפה בתוכנית "המגזין" של ערוץ 24, אם כי לא בתפקיד משחק אלא ככתבת.

בשנת 2008, השנה בה סיימה את לימודי המשחק, פרצה שרף אל התודעה הציבורית כשחקנית בסדרות הטלוויזיה "אולי הפעם", ו"סרוגים" ובסרט הקולנוע של רשף לוי, "איים אבודים". אולם למרות ההצלחה בטלוויזיה ובקולנוע, שנה זו תיזכר בעיקר בזכות הופעתה של שרף בהצגה "אקווס" בתפקיד הראשי לצד השחקן דן שפירא; בין היתר בגלל סצינת עירום משותפת שנכללה בה.

מאז ועד היום ניתן לראות את שרף בשלל תפקידים נוספים: • בין התפקידים הבולטים שגילמה בטלוויזיה ניתן למנות את אילאיל בסדרה "ראש גדול", נעמה בסדרה "האמת העירומה", ענת בסדרה "נויורק"; קארן בסדרה "פולמון", מיכל בסדרה "נחמה" ועוד. בנוסף שיחקה שרף בהפקה הבריטית "מקמאפיה". • בין תפקידיה הזכורים בקולנוע ניתן למנות את נעה בסרט "הערת שוליים", אלה בסרט "פלאות", יעל בסרט "אנה ערביה", מירה בסרט "ירח בבית 12" (תפקיד עליו הייתה מועמדת לפרס אופיר בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר) ועוד. • ובתיאטרון ניתן היה לראות אותה על במות ההצגות "עלמה ורות", "תנאים של חיבה" ו"הדוד וניה".

בשנת 2014 מונתה שרף לתפקיד הפרזנטורית של רשת קניוני עופר. בשנים האחרונות היא גם פרזנטורית של רשת האופנה H&M בישראל. במקביל היא עוסקת גם בכתיבה ופיתוח סדרת דרמה יחד עם העיתונאית נסלי ברדה.

העלאת המודעות לקשיי ההריונות

כשחקנית מפורסמת ואהובה שנמצאת באור הזרקורים, הריונותיה של שרף עוררו עניין רב בתקשורת ובציבור; על אף, ואולי בגלל, שהם היו מנוגדים לתדמית הזוהרת של "עסקים כרגיל" שנהוג להצמיד לכוכבות בקנה מידה דומה. שרף בחרה לחשוף את הקשיים שחוותה על מנת לסייע לנשים אחרות להתמודד עם בעיות דומות.

לאחר שילדה את בנה הראשון סיפרה שרף שהיא סבלה מדיכאונות במהלך ההריון והופתעה להבין שלא קיים רק דיכאון שלאחר הלידה אלא גם דיכאון לפני הלידה. כשהייתה בהריון שני סבלה השחקנית מתופעה בשם סימפיזיוליזיס, כאב אורטופדי חזק באיזור האגן. תופעה זו נפוצה למדי בקרב נשים שנמצאות בשליש השני והשלישי של ההריון, ועקב הסבל הרב שנגרם בגלל הכאב רבות מהן נאלצות להשתמש בכסא גלגלים או הליכון.

"נשים הודו לי על שנתתי לזה מקום", אמרה שרף, ודווקא שלא כמו העצה של סבתה, היא לא רואה בחשיפה של הדיכאונות והכאבים מעשה של אומץ, אלא של אמת וחיבור. "נשים לא סתם מקטרות", היא ציינה, "חשוב לחשוף דברים פיזיים ונפשיים שהאישה עוברת. החיים מורכבים יותר ממה שנראה ברשתות החברתיות".

45 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page